Ile kosztuje rodzinne ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczamyrodzine.pl    Poradniki      Ile kosztuje rodzinne ubezpieczenie na życie?

Opublikowano: 5 lutego 2021

Oferty polis na życie cechuje ogromna różnorodność w zakresie warunków i obszarów ochrony, ale też rozpiętość cenowa. Jak nietrudno się domyślić, koszty te kształtowane są w dużej mierze przed przedmiot ubezpieczenia, tj. jego zakres, a więc ryzyko ponoszone przez ubezpieczyciela.

Oferty polis na życie dla rodziny cechuje ogromna różnorodność w zakresie warunków i obszarów ochrony, ale też rozpiętość cenowa. To, ile kosztuje rodzinne ubezpieczenie na życie zależy od wielu czynników.

Jak nietrudno się domyślić, koszty te kształtowane są w dużej mierze przed przedmiot ubezpieczenia, tj. jego zakres, a więc ryzyko ponoszone przez ubezpieczyciela. Każde kolejne rozszerzenie oznacza z reguły zwiększenie wysokości składki.

Innym istotnym aspektem jest funkcja danego produktu. Zdecydowanie więcej zapłacimy za taki, który obok ochronnej pełni także oszczędnościową, wymaga więc dodatkowych środków przeznaczonych na ich inwestowanie. Kluczowe znaczenie ma także suma ubezpieczenia — im ona wyższa, tym składka także.

Drugą grupę czynników wpływających na to, ile kosztuje ubezpieczenie na życie, stanowią cechy ubezpieczonego. Należy do nich przede wszystkim wiek — wraz z nim rośnie wszak ryzyko śmierci i zapadalność na poważne zachorowania.

Ubezpieczyciel przeanalizuje także stan zdrowia. Istnieją co prawda oferty polis na życie, którym nie towarzyszy ankieta medyczna, jednak zwykle są one mniej atrakcyjne. Obiektem zainteresowania TU będzie również wykonywany zawód, tryb życia i związane z tym ryzyko.

Nie wiesz, czy polisa dla całej rodziny jest dla Ciebie? Sprawdź, na czym polega rodzinne ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie na życie, czy istnieje cennik?

Ubezpieczenie na życie jest rodzajem ubezpieczenia osobowego, w ramach którego ubezpieczyciel zobowiązuje się wypłacić świadczenie w przypadku śmierci ubezpieczonego. Jest to swoiste zabezpieczenie nie tylko dla osoby ubezpieczonej, ale również jej bliskich. Wiele osób nie decyduje się na nie, ponieważ sądzi, że wiąże się z wysokimi kosztami. Nic bardziej mylnego!

Cennik ubezpieczenia na życie może okazać się bardzo atrakcyjny, ale nie jest powszechnie dostępny. Trzeba z bliska przyjrzeć się cenom proponowanym przez towarzystwa ubezpieczeniowe: na spotkaniu lub co najmniej podczas rozmowy z Agentem.

Ile wynosi wysokość składki w polisie na życie?

Składka może być bardzo niska, jednak lepiej zwrócić uwagę na zakres ochrony polisy, by w sytuacji, w której naprawdę będziemy potrzebowali pomocy, nie okazało się, że dane zdarzenie nie jest przewidziane w umowie. Warto przeglądać Ogólne Warunki Ubezpieczenia i dopytać się agenta o sytuacje, których nie jesteśmy pewni. Ważne, by interesujące nas wypadki ubezpieczeniowe były zawarte w dokumencie. Cena ubezpieczenia może być korzystna nawet w sytuacji, w której zakres ochrony jest dość szeroki.

Chcesz dowiedzieć się, jakie zdarzenia może obejmować ochrona ubezpieczeniowa? Przeczytaj, co obejmuje ubezpieczenie na życie.

0 0 votes
Ocena
Oliwia Skindzier

Redaktorka portalu UbezpieczamyRodzine.pl i DobraPolisaNaZycie.pl. Z wykształcenia politolożka zainteresowana ekologią, filozofią i problemami globalnymi. W branży ubezpieczeń skoncentrowana przede wszystkim na tematyce emerytalnej. W wolnym chwilach miłośniczka tańca i roślinnej kuchni.

Ubezpieczenie rodzinne
od 45 zł
za każde 100 000 zł sumy ubezpieczenia!

Porównaj ubezpieczenia